decoe
20 دی 1401 - 14:55

کمک به صداوسیما با استفاده از فرصتِ برنامه «هفتم» در مجلس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به رفع مشکلات بودجه‌ای حوزه فرهنگ به این نکته تأکید کرد که باید از فرصتِ برنامه «هفتم» استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محمد خدابخشی، عضو کمیسیون برنامه و بوجه مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه باید از انتشار صحیح اخبار و اطلاعات در کشور حمایت شود، گفت: در شرایط فعلی ما نیاز داریم رسانه‌ها را تقویت کنیم. در اغتشاشات اخیر و جنگِ رسانه‌ای که به راه افتاد این ضعف در انتشار اخبار به موقع و اطلاعات در کشور، نمود پیدا کرد. واقعاً این بخش نیازمند تقویت است. از مرکزِ پژوهش‌های مجلس خواستم طرحی با عنوان «انتشار اخبار و اطلاعات صحیح در کشور» آماده کند که فضایِ رسانه‌ها در داخل کشور و شبکه‌های اجتماعی، درست و اصولی پیش بروند. واقعیت‌ها تحریف نشود و مردم به رسانه‌های داخلی اعتماد کنند که خوشبختانه این موضوع وجود دارد.

وی افزود: ما برای تقویتِ فضای اطلاع‌رسانی و حفظ جایگاه ویژه رسانه ملّی، از فرصت برنامه «هفتم توسعه» استفاده خواهیم کرد تا خلأهای موجود در ضعفِ بودجه‌ای‌شان را برطرف کنیم. الان صداوسیمای ما خط مقدم مقابله با رسانه‌هایی است که علیه جمهوری اسلامی راه‌اندازی شده‌اند و ما باید صداوسیما را تقویت کنیم. آنچه را که نیاز دارند حتماً در برنامه «هفتم» تأمین می‌کنیم. در کنار آن وزارت فرهنگ مسئولیت‌هایی که برعهده‌شان است این مسئولیت‌ها را باید انجام دهد.

خدابخشی خاطرنشان کرد: منابع را در اختیار قرار  دهیم، بودجه‌ها اصولی تخصیص داده شوند تا ببینیم ضعف‌ها کجاست. بالأخره مردم ارتباط‌ شان به رسانه‌ها نزدیک‌تر است و استقبال بیشتری دارند. مجلس تلاش می‌کند که در برنامه هفتم توسعه، احکام دائمی و بودجه 1402 برای تقویت صداوسیما احکامی‌بیاورد تا با حمایت از صداوسیما سبب توفیق ایران در عرصه‌های رقابتی جهان و مستعد کردن توانایی‌های داخلی شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه صداوسیما دانشگاهی عمومی است که به عنوان مهم‌ترین وسیله ارتباط جمعی نقش بزرگی در تحولات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ایفا می‌کند، برنامه‌های این سازمان نیز دائم مورد رصد کارشناسان و متخصصان است که خوشبختانه برنامه‌های حوزه اقتصادی این رسانه در مسیر تحقق توسعه است و تأثیر بسزایی در حل مشکلات کشور داشته‌ است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 967939