decoe
08 بهمن 1401 - 17:11

کشف 146 کیلوگرم مواد مخدر طی 4 عملیات ضربتی پلیس در یزد

فرمانده انتظامی استان یزد از کشف بالغ بر 146 کیلوگرم انواع مواد مخدر طی چهار عملیات ضربتی پلیس در این استان خبر داد و گفت:‌ حفظ امنیت عمومی و خط قرمز پلیس است و در این راه از هیچ تلاشی غافل نمی شویم.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، سردار عباسعلی بهدانی‌فرد ظهر امروز به خبرنگاران، با اشاره به اهمیت نقش مردم در افزایش دستاوردهای پلیس، اظهار کرد‌: در راستای مبارزه با مواد مخدر ماموران ایستگاه بازرسی شهید مدنی استان یزد کنترل خودروهای عبوری را مدنظر قرار دادند.

وی افزود: ماموران به یک دستگاه کامیون ولوو و یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از جنوب شرق کشور عازم "تهران" بودند مشکوک شده و خودروها را مورد بازرسی قرار دادند و در نهایت موفق به کشف ۸۶ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک و دستگیری دو متهم در این باره شدند.

وی افزود: همچنین به دنبال کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی در امر تهیه و توزیع موادمخدر در سطح شهر‌، موضوع در دستور کار قرار گرفت و ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با شناسایی متهمان و نحو فعالیت این افراد با هماهنگی قضائی در  دو عملیاتی ضربتی متهمان را دستگیر کردند.

بهدانی‌فرد با بیان اینکه ماموران در بازرسی از متهمان ۱۰ کیلو و ۸۵۰گرم موادمخدر از نوع تریاک کشف کردند، ادامه داد: در این ارتباط ۶ متهم شناسایی و دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

زمینگیرشدن قاچاقچیان با ۳۴ کیلوگرم تریاک در خاتم

فرمانده انتظامی استان یزد در ادامه تصریح کرد: در پی انجام یک عملیات پلیسی در شهرستان خاتم، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر هنگام کنترل خودروهای عبوری، به یک دستگاه خودرو پژو پارس که از استان‌های جنوبی عازم مرکز کشور بود مشکوک شده و  برای بازرسی آن را متوقف کردند.

وی با بیان این‌که ماموران در بازرسی از خودرو ۳۴ کیلوگرم تریاک کشف و دو نفر متهم نیز در این رابطه دستگیر کردند گفت: متهمان به دادسرا معرفی و با دستور مقام قضایی روانه زندان شدند.

کشف ۱۶کیلوگرم تریاک در ابرکوه

سردار بهدانی فرد همچنین از کشف ۱۶ کیلوگرم تریاک در ابرکوه خبر داد و گفت: در راستای مبارزه با سوداگران مرگ ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر با همکاری ماموران ایستگاه بازرسی فراغه این شهرستان، در عملیاتی، در حین کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه خودرو سواری پژو "۴۰۵" مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: ماموران پلیس در بازرسی انجام شده از این خودرو مقدار 16 کیلوگرم تریاک که درون خودرو به طرز ماهرانه‌ای جاساز شده بودندکشف کردند.

پایان پیام/ح

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003116