decoe
08 بهمن 1401 - 20:44

استاندار خراسان رضوی: نباید حل مشکلات را به تامین اعتبار گره زد

استاندار خراسان رضوی گفت: فرهنگ در هیچ مقطعی نباید مورد غفلت قرار گیرد زیرا نادیده گرفتن آن سبب افزایش خسارت در سایر بخش‌ها می‌شود گفت: نباید حل مشکلات را به تامین اعتبار گره زد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس،اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی،  یعقوبعلی نظری روز شنبه با حضور در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و درجمع مدیران این اداره کل اظهارداشت: در هر بخش از جمله اقتصاد وقتی زیر ساختی و اجتماعی هدف گذاری می شود حتما باید مبتنی بر اهداف بلند فرهنگی باشد و از سوی دیگر هیچ عرصه ای در نظام فرهنگ اسلامی بدون دست یافتن به اهداف بلند فرهنگی وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد برنامه‌های گذشته اجرا شود، به دستاورد جدیدی دست پیدا نخواهیم کرد و بر همین اساس، باید برنامه تحولی در همه عرصه ها داشت و بر اساس همین رویکرد در سطح استان و با توجه به اسناد بالادستی و مزیت این استان که وجود بارگاه منور رضوی است باید سیاست ها تعریف و سپس اهداف عملیاتی به اجرا برسد.

استاندار خراسان رضوی گفت: برای انجام کارها، نباید منتظر اعتبارات دولتی بود و حل مشکلات را به تامین اعتبار گره زد بلکه باید با نگاه مولدسازی که مورد تاکید سران سه قوه و تایید رهبر معظم انقلاب اسلامی است، گام برداشت.

نظری افزود: در حال حاضر دولت هر ماه باید بازپرداخت بدهی‌های گذشته را به سرانجام برساند و به همین دلیل برای چهار هزار طرح نیمه تمام خراسان رضوی باید راهی جدای از اعتبارات دولتی پیدا کرد و بر همین اساس و در راستای مولد سازی می‌توان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، بسیاری از طرح ها را به نتیجه رساند تا مردم از اتمام و راه اندازی طرح ها بهره مند شوند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از روش‌های مولدسازی استفاده از منابع انسانی است و بر همین اساس، فردی که در اداره ای و با مسولیتی استخدام شده است وقتی در جای دیگری به او نیاز باشد باید بتوان از او در بخش لازم استفاده کرد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد استان خراسان رضوی، اصلی ترین مرکز ترجمان معارف عالم آل محمد (ص) است که با توجه به ظرفیت های بومی استان می توان نسبت به ایجاد زیست بوم فرهنگی این سرزمین که منور به وجود امام هشتم (ع) است در سطح جهانی، بهره برد.

حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد با اشاره به حضور حدود 30 میلیون زائر داخلی و خارجی در مشهد برای زیارت بارگاه منور رضوی افزود: بزرگترین ظرفیت مخاطب فرهنگ رضوی در سطح منطقه و جهان با رویکرد شیعی در مشهد شکل گرفته است و باید برای این موضوع هدف گذاری و طرح مناسب داشت.

وی اضافه کرد:خراسان رضوی دومین قطب دانشگاهی کشور است و دومین حوزه جهان تشیع نیز در این استان قرار دارد و به همین دلیل باید دانشگاه و حوزه این استان، پایه یک برنامه باز مهندسی جدید در حوزه صیانت از خط فکری اصیل دینی را در دستور کار داشته باشند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استاندار خراسان رضوی گفت: تداوم ظرفیت فرهنگ خراسان رضوی در کشورهای منطقه و آسیای میانه به عنوان شرکا و سهام داران فرهنگی، هنری این استان باید مد نظر قرار گیرد و لازم است در عرصه بین الملل نیز برنامه هایی برای تداوم و توجه به این موضوع داشت.

گنابادی نژاد افزود: ارتباط بین حوزه های فرهنگی و هنری با موضوع اقتصاد و تجارت فرهنگی باید مشخص شود زیرا رشد اقتصادی، همراه با رشد فرهنگی و هنری مورد توجه در این استان است.

انتهای پیام/282/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1003413