decoe
08 بهمن 1401 - 18:27

بیش از ۵۰۰ طرح عمرانی در چهارمحال و بختیاری آماده افتتاح و کلنگ‌زنی شد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از ۵۰۰ طرح عمرانی در این استان برای افتتاح و کلنگ‌زنی در دهه فجر آماده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، غلامعلی حیدری ظهر امروز در جلسه ستاد دهه فجر استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: شکل‌گیری انقلاب اسلامی رویداد بزرگی بود که یکی از خصوصیات آن ایستادگی در برابر نظام سلطه بود و این الگوی مناسب برای تمام آزادی‌خواهان جهان است. 

وی گفت: یکی از علت‌های عصبانیت دشمنان الگو بودن انقلاب اسلامی برای تمام آزادی خواهان است بنابراین آن‌ها از هیچ اقدامی فرو نمی‌گذارند و تمام امکانات خود را در اختیار می‌گیرند تا نگذارند این الگو توسعه و تعمیم یابد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه می‌توان در دهه فجر سیره امامین انقلاب اسلامی را معرفی کرد، بیان داشت: می‌توان سیره به وجودآورندگان نهضت انقلاب اسلامی را تبیین و اسطوره‌های بزرگ و قهرمانان ملی را در صحنه‌های مختلف از جمله دفاع مقدس، مقابله با تروریست‌ها و کسانی که پرچم علم و فرهنگ را به دست گرفتند، معرفی کرد. 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشته است، گفت: وجود اسطوره‌هایی همچون حاج قاسم سلیمانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که باید از این افراد غافل نشد و آن‌ها را معرفی کرد. در سال جاری دهه فجر متفاوت است و باید جدی‌تر به آن پرداخت.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان داشت: گام‌های بلندی به برکت انقلاب اسلامی در حوزه علمی، دفاعی، نظامی و ... برداشته شده که دشمن به دنبال تضعیف این نقاط قوت است و می‌خواهد فرصت‌ها را به تهدید تبدیل کند. دهه فجر فرصتی برای معرفی نقاط قوت و دستاوردهای انقلاب اسلامی است که نباید چنین فرصت‌هایی را از دست داد.

وی با بیان اینکه بیش از 500 پروژه در استان چهارمحال و بختیاری برای افتتاح و کلنگ‌زنی در دهه فجر وجود دارد، افزود: این پروژه‌ها بسیار مهم هستند که راکد بودند اما اعتبارات خوبی به آن‌ها تزریق شد و در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند که این ارمغانی برای استان است و باید تمامی این‌ها به منظور امیدآفرینی اطلاع رسانی شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: بومی‌سازی مطالب و نکات و به‌کارگیری زبان هنر برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی بسیار موثر است. دشمن می‌داند پشتیبانی مردم از انقلاب اسلامی خیلی مهم بوده و برای همین به دنبال شکاف بین مردم و حکومت است. دستاوردهای انقلاب اسلامی را باید به تصویر کشید تا امیدآفرین باشند.

حیدری در پایان خاطرنشان کرد: باید در دهه فجر در همه مساجد برنامه داشت،باید مراکز علمی، بانک‌ها و صنوف مختلف نقش خود را ایفا کنند. انقلاب مردمی بود و مشارکت مردم در برگزاری این جشن بسیار موثر بوده و برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات فرهنگی، علمی، یادواره‌ها و ... بسیار مطلوب است.

انتهای پیام/7540/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1003232