decoe
13 بهمن 1401 - 12:55

جدی: ایجاد فضای رقابتی لازمه افزایش کیفیت در تولید است

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: لازم افزایش کیفیت کالاهای تولیدی در کشور ایجاد یک فضای رقابتی در بازار است.

علی جدی نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تولید کالای با کیفیت بالا و قیمت پایین گفت: تولید کالای با کیفیت در کشور در سایه ایجاد فضای رقابتی در بازار محقق می‌شود.

وی افزود: اینکه در عرصه تولید بخش‌های دولتی از یک‌سری امتیازات ویژه برخوردار باشند و بخش خصوصی از این امتیازات برخوردار نباشد طبیعتاً تولید کالای با کیفیت در داخل شکل نمی‌گیرد. باید همه تولید کنندگان از امتیازات برابر برخوردار باشند و در سایه ایجاد یک فضای رقابتی سالم است که کالای باکیفیت شکل می‌گیرد.

جدی خاطر نشان کرد: ما ابتدا باید در بازار داخلی یک فضای رقابتی سالم را برای تولیدکنندگان ایجاد کنیم و تولیدکنندگان ما با بهره‌مندی از امتیازات برابر بتوانند کالای مرغوب‌تری را تولید و به بازار عرضه کنند. مرحله بعدی رقابت در عرصه بین‌المللی است تولیدکنندگان ما در این مرحله باید بتوانند با افزایش کیفیت تولیدات خود و با هزینه کمتر کالاها و محصولاتشان را تولید کنند.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: وقتی که تولیدکنندگان ما بتوانند در بازارهای بین‌المللی با تولیدکنندگان کشورهای دیگر رقابت داشته باشند اگر ۱۰ درصد از کالاهای مورد نیاز در داخل به کشور وارد شود هیچگاه نمی‌تواند مانعی بر سر راه تولید در داخل باشد، چرا که افزایش کیفیت تولیدات ما در داخل موج به تمایل مردم به خرید کالای ایرانی می‌شود.

وی افزود: یکی از اقداماتی که دولت باید در بحث توسعه صادرات انجام دهد این است که درآمدهای گمرکی خود از واردات را برای تسهیل صادرات هزینه کند و علاوه بر آن با رایزنی‌های خود بازارهایی را در کشورهای مختلف برای فروش محصولات ایرانی پیدا کند.

پایان پیام/
 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1014747